BL: kétgólos előnyt adott le, második a Real, kitömték a Leicestert

""

A Real Madrid Karim Benzema révén szerzett vezetést, majd a második félidőben második gólját is megszerezte, de a Borussia nem adta fel, Pierre-Emerick Aubameyang révén nyílttá tette az összecsapást Tomas Tuchel csapata.

Cristiano Ronaldo később eldönthette volna a csoportelsőség kérdését, de a kapufát találta el, majd Marco Reus a 88. percben megszerezte a pontot és csoportelsőséget érő találatot.

A Dortmund ezzel 21 gólt szerzett a csoportmeccsek során, ami új rekord. Korábban a Real Madrid, a Barcelona és a Manchester United is eljutott 20 gólig.

Real Madrid 2-2 Borussia Dortmund All Goals… by footy-goals

A csoport másik meccsén a Nikolics nélkül felálló Legia 1-0-ra nyert, így bejutottak az Európa Liga tavaszi küzdelmeibe.

A nyitott kérdések mind eldőltek: a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a Sevilla idegenben 0–0-s döntetlent játszott az Olympique Lyonnal, így megőrizte második helyét a H-csoportban, így a Juventus mögött bejutott a legjobb 16 közé.

Az E-csoportból a Tottenham folytathatja az Európa Ligában, míg a G jelű kvartettből a Leicester City mellett az angolokat kiütő Porto jutott tovább a legjobb 16 csapat közé.

Real Madrid–Borussia Dortmund 2–2 (Benzema 28., 53., ill. Aubameyang 60., Reus 88.)
Legia Warszawa–Sporting 1–0 (Guilherme 30.)

FC Bruges–Köbenhavn 0–2 (Mechele 8. – öngól, M. Jörgensen 15.)
Porto–Leicester City 5–0 (André Silva 6., 64. – a másodikat 11-esből, Corona 26., Brahimi 44., Jota 77.)

Tottenham–CSZKA Moszkva 3–1 (Alli 38., Kane 45+1., Akinfejev 78. – öngól, ill. Dzagojev 33.)
Leverkusen–Monaco 3–0 (Jurcsenko 30., Brandt 48., De Sanctis 81. – öngól)

Lyon–Sevilla 0–0
Juventus–Dinamo Zagreb 2–0 (Higuaín 52., Rugani 73.)